×

Hakkımızda

S.S. DOLAPDERE SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİFİ

Kooperatifimiz 1974 yılında İstanbul Dolapdere Esnaflarının bir araya gelmesi ile 258.000 m² alan üzerine kurulmuştur. 

1974 yılında kurulan kooperatifin ilk başkanlığına Hırant NAGİR seçilmiş olup 1989 yılında ise Rafet AYIK, kooperatif başkanlığına seçilerek kooperatif yönetimini devir almıştır. Bu dönemde Kooperatifin inşaat çalışmaları başlamış olup 1994 yılında kura çekimleri ile işyerleri, sahiplerine teslim edilmeye başlanmıştır.  2004 yılında İSKİ ve İGDAŞ ile yapılan sözleşmelerle sitemiz suya ve doğalgaza kavuşmuş 2006 yılında ise merhum 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel katılımı ile kooperatif üyelerimize tapuları dağıtılmaya başlanmıştır. 

2011 yılında Başkan Rafet AYIK’ın vefatı ile Yönetim Kurulu Üyesi Cemal BACAKCI Kooperatif Başkanlığını devir almıştır. 2016 yılında kooperatifimiz işletme kooperatifi statüsüne geçmiştir. 

2021 yılında yapılan 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu üyesi Ömer HANOĞLU Değişim Grubu hareketi ile yola çıkmış, ekibi ile seçilerek kooperatif yönetimini devir almıştır.

Günümüzde, sitemizde büyüklükleri 20 m²’den 800 m² kadar değişen 1.190 adet işyeri bulunmakta olup 805 firma faaliyet göstermektedir. Kooperatifimize kayıtlı üye sayısı ise 826 dır.        

Sitemizde faaliyet gösteren firmalar ağırlıklı olarak ağır vasıta, ticari araç, binek araç ve yanı sıra iş makinası, motosiklet gruplarında tamirat ve yedek parça temininde hizmet vermektedir. 

Yurt dışı ithalat ve ihracata öncü olan kooperatifimiz yaklaşık 5.250 kişiye istihdam sağlamaktadır. 

YÖNETİM VE DENETİM KURULUMUZ

DEĞİŞİM BAŞLADI

Dolapdere Sanayi Sitesi
Tanıtım Filmi

Sitemizde 17. Ada alt bölümü 23. Ada – 24. Ada’nın bir kısmı 20. Ada Vergi Dairesi karşısı yemek alanları için açılmıştır.

Site içerisinde Camii, Halı Saha, Vergi Dairesi ve Halk Bankası bulunmaktadır.

İkitelli OSB Bölgesinde bulunan kooperatifimizin doğusunda HASEYAD, batısında AYKOSAN ve METALİŞ, kuzeyinde Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesi, güneyinde ise Deposite AVM ve Giyim Sanatları Sanayi Sitesi bulunmaktadır.